MUKS Chrobry Basket blisko 3. miejsca w grupie B

Ważne zwycięstwo nad UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki zanotował w środowym spotkaniu grupy B MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Wygrana mocno przybliżyła podopieczne Tadeusza Widziszowskiego do co najmniej trzeciego miejsca na koniec rundy zasadniczej.

news Zdjęcia | UKS Basket Aleksandrów Łódzki

Turnieje półfinałowe mistrzostw Polski U22 kobiet wymusiły spore zmiany w terminarzu 18. serii spotkań pierwszej ligi kobiet. Z 10 zaplanowanych na weekend meczów, tylko dwa odbyły się w wyznaczonym terminie, pozostałe zostały przesunięte na inne dni. W środę 7 lutego odbyło się siedem spotkań, z których ciekawie zapowiadało się starcie w Aleksandrowie Łódzkim.

Walczący o trzecie miejsce w grupie B młody zespół UKS Basket SMS nie sprostał na własnym boisku MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, ulegając 75:83. Duży wpłwy na wynik meczu miała przegrana przez miejscowe 18:25 pierwsza kwarta.

Martyna Leszczyńska (29 pkt i 14 zbiórek) oraz Weronika Telenga (19 pkt i 14 zbiórek) zdobyły ponad połowę punktów dla swojego zespołu. Siódme double-double w sezonie miała Martyna Stelmach (18 pkt i 11 zbiórek). Nieźle grą przyjezdnych kierowała Aleksandra Dziwińska (15 pkt i 8 asyst).

Paulina Kuras w poprzednim sezonie została wybrana przez trenerów najbardziej wartościową zawodniczką grupy A, obecne rozgrywki z różnych powodów są dla niej nieudane. Z powodu problemów zdrowotnych rozgrywająca AZS Uniwersystet Gdański pojawiła się na boisku tylko w 12 meczach, trzykrotnie przebywając na parkiecie mniej niż 5 minut.

Ostatnio wraca jednak do dobrej formy, co potwierdził najlepszy mecz w sezonie (13 pkt, 5 zbiórek, 2 asysty i 4 przechwyty) w starciu z ostatnim zespołem grupy B KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz.