Śląsk wygrywa swój ostatni mecz w 2017 roku

Z siedmioma wygranymi w 16 meczach pierwszą rundę spotkań zakończą koszykarze WKS Śląska Wrocław, którzy w swoim ostatnim w tym roku spotkaniu ligowym pokonali Eneę Astorię Bydgoszcz 89:71.

Kilkupunktową przewagę Śląsk osiągnął w drugiej kwarcie, którą wygrał 26:14. Po zmianie stron mecz był wyrównany w trzeciej kwarcie, ale w ostatniej odsłonie znów lepsi byli gospodarze.

Gospodarze w całym spotkaniu zanotowali o 14 zbiórek więcej niż rywale, zbierając przy tym aż 18 piłek na atakowanej tablicy. Bardzo dobrze uzupełniali się zwłaszcza Aleksander Dziewa (15 pkt i 11 zbiórek) oraz Marcin Bluma (19 pkt i 12 zbiórek).

Mecz został rozegrany w ramach 17. kolejki spotkań, która jest rozciągnięta w czasie na cztery dni.

W czwartek odbędą się dwa niezwykle interesujące spotkania, w których Sokół zmierzy się z Polfarmeksem a Jamalex Polonia 1912 podejmie niepokonaną Spójnię.

• 20.12.2017 19:00