Szczęśliwa dziesiątka AZS Politechniki Korony

Do dziesięciu kolejnych zwycięstw w lidze zwiększyla się seria AZS Politechniki Korony Kraków. Lider grupy B pierwszej ligi koszykarek w meczu na szczycie pokonał drugą w tabeli Pomarańczarnię MUKS Poznań 85:66. 22 pkt, 5 asyst i 4 zbiórki Alicji Grabskiej.

Miejscowe na początku pierwszej kwarty przegrywały 7:11, ale w kolejnych minutach spokojnie zdobywały punkty, znacznie poprawiając defensywę. Drugą kwartę krakowianki wygrały 26:14, zyskując kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końcowej syreny. W końcówce przewaga AZS Politechniki Korony wynosiła 23 punkty.

Obok Alicji Grabskiej dobre zawody rozegrała Agnieszka Krzywoń (15 pkt, 9 zbiórek i 7 asyst).

Tempa nie zwalnia też AZS Uniwersytet Gdański, który bardzo pewnie pokonał w Łomiankach SMS PZKosz. Przyjezdne zdominowały strefę podkoszową, umiejętnie wymuszały też przewinienia.

Na drugim miejscu w grupie A po zwycięstwie nad KKS Olsztyn umocniły się koszykarki Panattoni Europe Lidera Pruszków. 18 pkt i 13 zbiórek Marzeny Marciniak. Najlepszą punktującą drużyny z Mazowsza Olivia Szumełda-Krzycka - 25 punktów.