WKS Śląsk Wrocław w pierwszej lidze

Koszykarze WKS Śląska Wrocław są drugim zespołem obok R8 Basket AZS Politechniki Kraków, który awansował do pierwszej ligi. W decydującym meczu półfinału podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały pokonali KK Warszawa 83:52.

Stołeczny zespół był bliski zapewnienie sobie miejsca w pierwszej lidze w niedzielę, po tym jak wygrał pierwsze spotkanie we Wrocławiu. Na własnym parkiecie w czwartej kwarcie gospodarze rzucili jednak tylko 2 punkty, mając problem z przeforsowaniem szczelnej defensywy rywali.

Także w trzecim starciu KK miało kłopot ze znalezieniem drogi do kosza. Mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowych 12:2 i choć wyrównał się w środkowej części pierwszej połowy oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu Śląska różnicą dziewięciu punktów. Po zmianie stron gospodarze z każdą minutą powiększali swoją przewagę, na początku czwartej kwarty prowadząc 67:37.

16 punktów i 10 zbiórek uzyskał 19-letni Aleksander Dziewa. Z ośmioma asystami meczu zakończył Michał Musijowski.

O trzecie miejsce, premiowane awansem do pierwszej ligi, zagrają KK Warszawa i AZS UMCS Lublin. Przewagę parkietu w tej rywalizacji ma zespół z Warszawy.