Legia wygrywa pierwszy mecz półfinału

Stołeczna Legia wykorzystała atut własnego parkietu w pierwszym meczu półfinału pierwszej ligi koszykarzy ze Spójnią Stargard. Gospodarze pokonali piąty zespół rundy zasadniczej 85:75, a bohaterem spotkania był zdobywca 22 punktów Grzegorz Malewski, który w ostatnich dziewięciu minutach rzucił 16 punktów.

Pod koniec pierwszej kwarty Legię poderwał wchodzący z ławki Grzegorz Kukiełka, który trafił dwa rzuty z rzędu z dystansu, a następnie popisał się akcją 2+1. Spójnia do końca spotkania nie potrafiła już odzyskać prowadzenia, choć w czwartej kwarcie zbliżyła się na odległość czterech punktów.

O sukcesie podopiecznych Piotra Bakuna przesądziły punkty zmienników (56 w porównaniu do 13 gości) oraz bardziej zespołowa gra. Legia łącznie uzyskała 18 asyst, przy zaledwie 6 przyjezdnych. Spójni nie pomogło 27 punktów Marcina Dymały.

• 28.04.2017 20:00

Legia Warszawa

85 : 75

Spójnia Stargard

Stan rywalizacji - 1:0 dla Legii. Drugie spotkanie odbędzie się w Warszawie w sobotę 29 kwietnia o godzinie 18:00.