Legia nowym liderem pierwszej ligi!

Początek lutego to nie jest czas koszykarzy Max Elektro Sokoła Łańcut. Drużyna z Podkarpacia, która od kilku tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu w tabeli, przegrała drugie spotkanie z rzędu i straciła przewagę nad rywalami. Słabszą dyspozycję podopiecznych Dariusza Kaszowskiego wykorzystała stołeczna Legia, wygrywając 12 spotkanie z rzędu. Trzecie kolejne spotkanie przegrała Spójnia.

W pierwszej części sezonu ton rywalizacji nadawały Max Elektro Sokół i Spójnia. To właśnie zespół ze Stargardu przegrał w rozgrywkach jako ostatni, wygrywając dziesięć pierwszych meczów sezonu. Spójnia od tego momentu ma jednak bilans 4-7 i systematycznie traci przewagę nad pozostałymi drużynami.

Obecnie do lidera podopieczni Krzysztofa Koziorowicza tracą już 3 punkty i tylko słabszym wynikom bezpośrednich rywali zawdzięczają utrzymanie trzeciej lokaty. W środę z pierwszej szóstki rozgrywek wygrała tylko Legia, tym razem szansy na wyprzedzenie drużyny z zachodniopomorskiego nie wykorzystało GTK Gliwice, ulegając na własnym parkiecie Jamaleksowi Polonii 1912 Leszno.

Bez Mateusza Bręka Biofarm Basket zanotował czwartą wyjazdową wygraną w sezonie. Tym razem poznanianie pokonali Max Elektro Sokół, który wystąpił bez Marcina Sroki i Sebastiana Szymańskiego. Koszykarze Biofarm Basket trzecią kwartę wygrali 26:15 i uwierzył, że mimo niekorzystnego wyniku do przerwy mogą wygrać w Łańcucie. Od wyniku 50:45 gospodarze rzucili tylko 7 punktów, podczas gdy rywale 18. 28 punktów i 9 zbiórek miał skrzydłowy gości Filip Struski.

Były zawodnik Spójni Łukasz Pacocha poprowadził Legię do wygranej w Stargardzie. Doświadczony obrońca rzucił 20 punktów, a cały zespół trafił 11 z 23 prób za trzy punkty. 11 asyst i 7 punktów uzyskał Łukasz Wilczek. Również 11 asyst a także 13 punktów i 4 zbiórki miał Damian Janiak, dla którego było to drugie double-double w sezonie.