SMS PZKosz Władysławowo awansował do Final Four EYBL

W miniony weekend (27-29.01.2017) drużyna SMS PZKosz Władysławowo wzięła udział w trzecim, ostatnim w rundzie zasadniczej, turnieju rozgrywek EYBL.

news

 W turnieju rozegranym w stolicy Białorusi, Mińsku nasi zawodnicy odnieśli cztery zwycięstwa oraz raz z parkietu schodzili pokonani. W piątek najpierw okazali się lepsi od gospodarzy, zespołu BC BSEU Mińsk, zaś w drugim meczu rozgromili łotewski BS Riga/Jugla. W drugim dniu przeciwnikami naszego zespołu były drużyny BC Runa Moskwa i Valmiera/ORDO z Łotwy. Bilans soboty to porażka z Rosjanami i zwycięstwo z zespołem Łotwy. W ostatnim meczu turnieju drużyna z Władysławowa pokonała BC Barsy Atyrau z Kazachstanu.


Cztery wygrane w Mińsku oznaczają, że nasza drużyna niezależnie od wyników ostatniego turnieju w Tallinie, w którym zagrają zespoły z grup B i D w końcowej tabeli rundy zasadniczej zajmie pierwsze (bilans 13-2) i weźmie udział turnieju Final Four, który wyłoni zwycięzcę rozgrywek EYBL w kategorii U-20 w sezonie 2016/2017. Turniej finałowy ma się odbyć w mieście Khimki w regionie moskiewskim w dniach 14-16.04. Poniżej linki do statystyk z naszych meczów:

BC BSEU - SMS PZKosz Władysławowo 49:66

BS Riga/Jugla - SMS PZKosz Władysławowo 39:69


BC Runa - SMS PZKosz Władysławowo 72:56

Valmiera/ORDO - SMS PZKosz Władysławowo 59:66

BC Barsy - SMS PZKosz Władysławowo 59:68

udostępnij