Półfinały OOM chłopców - dzień 1

Grupa południowa zakończyła już zmagania w turnieju półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale północ rozpoczęła rywalizację dopiero 18 listopada. Za nami pierwszy dzień zmagań, prezentujemy wyniki zakończonych spotkań.

Grupa A

Pierwsze 5 minut meczu to nerwowa próba sił, w której po obu stronach widzieliśmy dużo niecelnych rzutów, po zmianie piątek Pomorze prowadzone przez Bartosza Olechnowicza (w całym meczu 20 punktów, 13 zbiórek i 4 bloki) wyraźnie odskoczyło podopiecznym Rafała Kacprzaka na 20:3. Warmińsko-Mazurskie próbowało jeszcze walczyć w drugiej kwarcie, ale podopieczni Bogusława Zamośnego i Gracjana Galickiego wyraźnie wygrali trzecią i czwarta kwartę i ostatecznie triumfując 72:35. Po stronie zwycięzców oprócz wspomnianego Olechnowicza, który został wybrany MVP spotkania, 10 oczek zanotował Cezary Jankowski dokładając do nich 6 przechwytów. Po stronie przegranych po 6 punktów zdobyli Tymoteusz Tański, Hubert Zapadka oraz Adrian Bachmura.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 18.11.2016 09:00

Pomorskie

72 : 35

Warmińsko-Mazurskie

Drugie spotkanie pierwszego dnia to starcie zespołów z Wielkopolski i województwa Zachodniopomorskiego. Od początku podopieczni Jakuba Czwakiela i Katarzyny Tomczak mieli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Nie pomógł dobry występ duetu Damian Bartecki i Kacper Kaźmierski, który łącznie zdobył 24 punkty (obaj po 12). Po stronie Wielkopolan double - double w postaci 26 punktów i 11 zbiórek uzyskał Aleksander Wiśniewski, który został uznany MVP spotkania. Warto wyróżnić również po stronie zwycięzców Łukasza Walkowiaka (również double – double, 10 punktów i 10 zbiórek) oraz Filipa Dominiaka (13 punktów i 7 zbiórek).

• 18.11.2016 11:00

Wielkopolskie

86 : 52

Zachodniopomorskie

Pomimo ambitnej walki o każdy centymetr boiska, zawodnikom trenera Kacprzaka nie udało się sprawić niespodzianki. Przedostatni mecz dzisiejszego dnia zakończył się wynikiem 122:43 dla ekipy z Wielkopolski. W drużynie trenera Czwakiela prym wiódł MVP meczu Kamil Zgrajek, który rzucił 29 punktów, do których dołożył 9 zbiórek. Po stronie pokonanych 8 oczek zanotował Hubert Zapadka.

• 18.11.2016 17:00

122 : 43

Ostatni dzień pierwszego dnia półfinału OOM chłopców grupy południowej to derby Pomorza. Jak przystało na takie spotkania obejrzeliśmy pełne emocji widowisko, w którym minimalnie lepsi okazali się podopieczni Marka Żukowskiego wygrywając różnicą pięciu oczek. MVP meczu został zawodnik Zachodniopomorskiego Aleksander Wiśniewski, który do 14 punktów dołożył 10 „desek”. Nie można nie zauważyć pokaźnego double-double w wykonaniu Wiktora Paczkowskiego, który oprócz 18 oczek zebrał z tablicy 15 piłek. Po stronie gospodarzy turnieju dwoił się i troił Bartosz Olechnowicz, autor 17 punktów i 9 zbiórek.

• 18.11.2016 19:00

58 : 53

Pomorskie

Grupa B

Od pierwszego podrzutu piłki było wiadomo, że w tym meczu podopieczni Jarosława Olszańskiego będą mieli ciężkie zadanie. Zespół z Mazowsza szybko się rozpędził i gnał tak przez 40 minut, co dało 49-punktowe zwycięstwo. Po stronie pokonanych najwięcej punktów (12) zdobył Maksymilian Perzyna. W ekipie Jarosława Łukasiewicza i Marcina Balickiego pięciu zawodników zdobyło ponad 10 oczek, a najwięcej uzbierał Jan Dziadowicz – 16. MVP spotkania uznany został reprezentant Mazowsza, Bartosz Sitek, który do 15 punktów dołożył po 4 zbiórki i przechwyty.

• 18.11.2016 13:00

Mazowieckie

94 : 45

Podlaskie

Kujawsko-Pomorskie bez większych problemów rozprawiło się z kadrą Lubuskiego. Dzielna postawa, bardzo walecznych zawodników, których prowadził duet trenerski Janusz Onufrowicz i Kamil Czapla nie wystarczyła. Dobrze dysponowani podopieczni Macieja Łabusia i Macieja Żywiczki, prowadzeni przez duet Dawid Bykowski (21 punktów, 9 zbiórek) i Michał Szabelski (20 punktów) ostatecznie zwyciężyli różnicą 55 punktów. Po stronie pokonanych po 8 oczek uzbierali Rafał Kopaczewski i Jakub Więckowski. MVP spotkania został wybrany Dawid Bykowski.

• 18.11.2016 15:00