MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław mistrzem Polski młodziczek 2016

Nerwowe, ale jednocześnie pełne pasji bylo spotkanie finałowe w kategorii do lat 14 kobiet. Lepsze koszykarki MKS MOS Deichmann Ślęzy Wrocław, które różnicą zaledwie dwóch punktów pokonały MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Brąz dla MUKS WSG Supravis Bydgoszcz.

Dolnośląska ekipa w drodze do wielkiego finału rozgrywek U14 nie przegrała żadnego meczu na centralnym szczeblu rozgrywek. Z kompletem wygranych wrocławianki wygrały turnieje ćwierćfinałowe oraz półfinałowe oraz grupę w turnieju finałowym, który rozgrywany był w Gorzowie Wielkopolskim. Podopieczne Mariana Czajkowskiego i Sebastiana Wojnickiego wyraźnie wygrały także swój mecz półfinałowy.

Finał długo toczył się pod dyktando MKS MOS Deichamann Ślęzy. To nie było spotkanie ataku, lecz zacięta walka o każdy centymetr boiska, z tego powodu obie drużyny nie prezentowały najwyższej skuteczności rzutowej. Drużyna z Wrocławia na przerwę schodziła prowadząc 19:12, a na zakończenie trzeciej kwarty zwiększyła swoją przewagę do jedenastu punktów. Wówczas niesamowity zryw zanotowały koszykarki z Sokołowa Podlaskiego, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 4 punktów, same rzucając 13. Pod koniec spotkania MKK Sokołów SA rzucał nawet na dogrywkę oraz zwycięstwo, ale obie próby nie znalazły drogi do kosza.

Równie zacięty był mecz o trzecie miejsce w mistrzostwach Polski do lat 14 kobiet. Spory niedosyt mogą odczuwać koszykarki MKS Tęczy Leszno, które półfinałową batalię przegrały po dogrywce, zaś starcie o brąz po rzucie z dystanu niemal w samej końcówce. Bohaterką MUKS WSG Supravis Bydgoszcz została Roksana Sobiech.