Miasto Szkła wygrywa rundę zasadniczą

Porażka Max Elektro Sokoła w Pruszkowie przy równoczesnym zwycięstwie krośnian z KSK Noteć definitywnie przesądziły o pierwszym miejscu dla Miasta Szkła na koniec rundy zasadniczej.

Lider pierwszej ligi po jednostronnym meczu pokonał beniaminka z Inowrocławia. Już do przerwy gospodarze prowadzili różnicą 27 punktów. Aż 8 koszykarzy Miasta Szkła rzuciło w tym spotkaniu przynajmniej 10 punktów. Z double-double zawody zakończył Patryk Pełka (12 pkt i 13 zbiórek). Krośnianie przed 27. kolejką mieli na swoim koncie o trzy punkty więcej niż Max Elektro Sokół, ale w bezpośrednich spotkaniach mieli gorszy bilans koszy rzuconych do straconych. Teraz ich przewaga wynosi cztery punkty.

Zespół Dariusza Kaszowskiego na początku drugiej kwarty prowadził w Pruszkowie 11 punktami, tę część meczu przegrał jednak 28:13 i choć później zdołał jeszcze wrócić na prowadzenie, w końcówce popełnił sporo błędów. Gospodarzy w drugiej kwarcie poderwał Damian Tokarski, który w tym fragmencie meczu rzucił 12 punktów. Najlepszym punktującym spotkania był Damian Janiak - 20.